Menu

DĚKUJEME ZA GRANT MHMP

13.6.2022

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny pomáhá hlavně finančně, a to nejen předčasně narozeným dětem, ale několik let i jejich rodičům – pečujícím osobám.

Jejich každodenní život se točí kolem péče o dítě a kolem nekončící snahy sehnat finance na nákladné terapie a služby, které nehradí pojišťovna. Nikdo už však neřeší psychický a fyzický stav rodičů.

Pro rok 2022 získal nadační fond grant od Magistrátu hl. m. Prahy, díky němuž může podpořit pečující osoby žijící v Praze v těchto oblastech: odborné terapie a rehabilitace, pečovatelky a odlehčující služby, psychoterapie pro rodiče.

Maminka zapojená v grantu z minulého roku k tomu říká: „Díky projektu jsme si mohli dovolit péči o sebe i o syna, kterou bychom jinak využili jen v omezené míře. Mohli jsme synovi poskytnout péči, která je nákladná, a já jsem docházela na psychoterapii. Nejvíce mi pomohl hned na začátku fakt, že nám někdo pomůže, že na nás a na lidi jako my někdo myslí. U syna je to běh na dlouhou trať, ale sledujeme u něj pokroky a také větší motivovanost pro cvičení. Psychoterapie pro mě má rozhodně pozitivní účinky."Autor:Info
Zpět na seznam novinek >>