Menu

Šlechtická sídla v souznění 2021

20.6.2021

Jsme moc rádi, že jsme se letos stali charitativním partnerem ojedinělého projektu "Šlechtická sídla v souznění".
Smyslem tohoto projektu je zdůraznit význam historických objektů a seznámit veřejnost s tím, že kulturní objekty v ČR jsou významnou součástí evropské historie – kulturního dědictví a zároveň představit ty, kteří jsou s těmito místy historicky či jinak spjati a snaží se je zpřístupňovat a udržovat pro další generace.

Dalším záměrem tohoto projektu je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto prostory i jinak, a to v podobě mimořádných cca tříhodinových společenských setkáních, které jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka objektu. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, který hosty seznámí z historií svého rodu a s historií zámku.

Na třetím a závěrečném koncertu na zámku Karlova Koruna vystoupí náš milovaný patron Adam Plachetka.

Všichni, kdo si zakoupí VIP vstupenky, přispějí 500 Kč na přímou pomoc předčasně narozeným dětem.

Děkujeme paní Jitce Bláhové, zakladatelce projektu, za úžasnou energii a lásku, kterou vkládá do organizace těchto krásných večerů. Děkujeme za všechny předčasně narozené děti!Autor:Info
Zpět na seznam novinek >>